PL

NOWY WYMIAR OGRZEWANIA DLA TWOJEGO KOMFORTU

Przyjemne i niezawodne ciepło jest ważne dla naszego samopoczucia. Poznaj najważniejsze rodzaje ogrzewania.

Mnogość nowoczesnych technologii grzewczych może na pierwszy rzut oka zbijać z tropu. Firma WOLF ma odpowiednią technologię dla Twoich indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Chętnie zaprezentujemy Ci dostępne możliwości dla Twojego mieszkania, domu lub dla budowy nowego budynku.

JAKI SYSTEM OGRZEWANIA DO MNIE PASUJE?

Ogrzewanie gazowe z technologią kondensacyjną jest najbardziej powszechnym rodzajem ogrzewania w Niemczech, a w Polsce również coraz bardziej popularne. Dzięki wydajnemu wykorzystaniu energii ta dopracowana technologia jest ekonomiczna i ekologiczna. Wykorzystująca ciekły gaz infrastruktura grzewcza może być stosowana również wszędzie tam, gdzie nie ma podłączenia do sieci gazowej.

Na znaczeniu nie traci jednak również ogrzewanie olejowe. Pod względem technologii jest ono na wysokim poziomie, pozwalającym spełniać wszystkie wymagania względem ekonomiczności i ochrony środowiska. Również i tu w ofercie Wolf są wszystkie warianty technologii - aż po ogrzewanie kondensacyjne.

Coraz większą popularnością cieszą się systemy ogrzewania, wykorzystujące energię z odnawialnych źródeł. Instalacje solarne wykorzystują ciepło słońca, a pompy ciepła ciepło z głębi ziemi, wody lub powietrza. Zarówno energia słoneczna, jak i ciepło z otoczenia nic nie kosztują. Cenne zasoby są chronione, a do środowiska nie są odprowadzane zanieczyszczenia. Przy korzystaniu z takich technologii będziesz potrzebował na pewno odpowiedniego zasobnika ciepła lub ciepłej wody, który pozwoli na czasowe zmagazynowanie energii przykładowo w bezsłoneczne dni.

Szczegółowe informacje o rodzajach ogrzewania

WOLF stawia na doradztwo. Na stronach naszego poradnika zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje o każdym rodzaju ogrzewania.

Gasflamme

PORADNIK OGRZEWANIE GAZOWE

Co przemawia za ogrzewaniem gazowym i na co zwrócić uwagę, wybierając taki system? W tym miejscu znajdziesz najważniejsze informacje w przystępnej formie.

Dowiedz się więcej

Oil

PORADNIK OGRZEWANIE OLEJOWE

Klasyczną alternatywą dla ogrzewania gazowego jest ogrzewanie olejowe. W tym miejscu dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę w przypadku ogrzewania olejowego z najnowocześniejszą technologią kondensacyjną oraz tego, czy wymiana kotła podczas remontu jest opłacalna.

Dowiedz się więcej

PORADNIK POMPY CIEPŁA

Obok instalacji solarnych, pompy ciepła są najważniejszymi źródłami energii elektrycznej w zakresie nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska technologii. Pompy ciepła pozyskują swoją energię z ciepła z powietrza, wody lub ziemi. W tym miejscu dowiesz się, jakie są różnice między poszczególnymi pompami i na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem.

Dowiedz się więcej

Sonne am Horizont

PORADNIK INSTALACJE SOLARNE

Ten klasyk wśród technologii przyjaznych środowisku niezmiennie cieszy się dużą popularnością. W tym miejscu dowiesz się, w jaki sposób możesz wykorzystać energię termiczną pochodzenia słonecznego na potrzeby podgrzewania wody i ogrzewania oraz na co zwrócić uwagę.

Dowiedz się więcej

PORADNIK ZASOBNIKI

Większość systemów ogrzewania jest łączonych z zasobnikami. Powinieneś wiedzieć, co jest ważne w przypadku zasobników zwłaszcza, jeżeli ogrzewasz z wykorzystaniem energii słonecznej, pomp ciepła czy biomasy.

Dowiedz się więcej

DOBRY KLIMAT W POMIESZCZENIACH
SAME ŹRÓDŁO CIEPŁA NIE WYSTARCZY

Obok odpowiedniego systemu grzewczego decydującą rolę w zakresie idealnego klimatu w pomieszczeniach odgrywają również takie kwestie, jak wentylacja i inteligentny dom.

SMARTHOME

Spraw, żeby Twój dom był bardziej inteligentny, a ogrzewanie wydajniejsze.

Dzięki systemowi SmartHome możesz wygodnie sterować systemem ogrzewania z własnej kanapy, biura lub w czasie urlopu.

Dowiedz się więcej

DOBRY KLIMAT W POMIESZCZENIACH

Gdy chcesz czuć się dobrze.

W przypadku infrastruktury technicznej domu nie powinieneś ograniczać się jedynie do dobrego ogrzewania. Zdradzimy Ci, jak możesz zadbać o idealny klimat w swoich pomieszczeniach.

Dowiedz się więcej

SYSTEMY WENTYLACJI

Dla zdrowia, dobrego samopoczucia i lepszej jakości życia.

Dowiedz się, w jaki sposób wentylacja może poprawić Twoją jakość życia i na co zwrócić uwagę podczas montażu lub remontu.

Dowiedz się więcej