PL

SMARTHOME
INTELIGENTNE STEROWANIE BUDYNKIEM

Dzięki systemowi Smarthome sterujesz ogrzewaniem, wentylacją i wieloma innymi urządzenia – niezależnie od miejsca, w którym się właśnie znajdujesz.

„Czy skręciłem ogrzewanie?“ Aby odpowiedzieć na to pytanie, w przyszłości wystarczy krótkie spojrzenie na smartfon lub tablet. Dzięki inteligentnemu sterowaniu budynku SmartHome będziesz miał przegląd sytuacji i wszystko pod kontrolą. Reguluj ogrzewanie, wentylację i nie tylko indywidualnie dla każdego pomieszczenia. Zawsze i wszędzie.

Dzięki Smarthome możesz z łatwością kontrolować klimat w domu. I nie musisz nawet być w domu.
Dzięki Smarthome możesz z łatwością kontrolować klimat w domu. I nie musisz nawet być w domu.

SmartHome daje wiele różnych możliwości. Nie tylko możesz indywidualnie regulować klimat w pomieszczeniach, ale również połączyć i zautomatyzować różne urządzenia. Gdy Ty wygodnie zasiądziesz w fotelu, Twój inteligentny dom zadba o wszystko inne. Zyskuj dzięki większemu bezpieczeństwu, wyższemu komfortowi oraz oszczędności prądu.

NOWOCZESNA TECHNIKA TO PROSTE

Dzięki indywidualnej regulacji dla pomieszczeń nie tylko zwiększasz ich komfort, ale oszczędzasz też prąd.

Pojęcie SmartHome to w dosłownym tłumaczeniu „inteligentny dom“ i oznacza przemyślane połączenie w sieć instalacji technicznych i urządzeń domowych. Jako użytkownik systemu SmartHome
masz zatem do dyspozycji zintegrowany system sterowania domem, za pomocą którego możesz regulować i automatyzować liczne urządzenia.

Technika sama w sobie jest stosunkowo skomplikowana, ale łatwa w obsłudze. Za pomocą aplikacji sterujesz różnymi urządzeniami - przykładowo z dowolnego miejsca włączając ogrzewanie w poszczególnych pomieszczeniach. Leżąc na słońcu, możesz przy okazji monitorować uzysk instalacji solarnej. Możesz też umożliwić fachowcowi zdalną diagnostykę systemu grzewczego, dzięki czemu nie trzeba ustalać specjalnego terminu w celu przeprowadzenia kontroli.

Teraz twój dom staje się mądry. Z Smarthome łatwo kontrolujesz wiele urządzeń za pośrednictwem aplikacji.
Teraz twój dom staje się mądry. Z Smarthome łatwo kontrolujesz wiele urządzeń za pośrednictwem aplikacji.

Ustaw swój w pełni indywidualny program tygodniowy: dzięki aplikacji SmartHome decydujesz, kiedy w łazience ma być przyjemnie ciepło i kiedy chcesz oszczędzać prąd, np. obniżając ponownie temperaturę w łazience w ciągu dnia. Możesz ponadto dodatkowo chronić środowisko i obniżyć koszty energii, wygodnie obniżając temperaturę w zasobniku wody użytkowej za pomocą telefonu komórkowego. Bo przecież po co utrzymywać wysoką temperaturę wody na dużą kąpiel, kiedy nie ma Cię w domu.

Latem możesz ustawić wentylację tak, żeby świeże powietrze nocne chłodziło rozgrzany dom albo by w czasie przyjęcia wymiana powietrza była częstsza. Za pomocą funkcji geofencing możesz nawet ustalić lokalne reguły. Nie ma Cię od kilku dni w domu? Dzięki GPS-owi Twój system ogrzewania wie teraz, gdzie się obecnie znajdujesz i automatycznie obniża temperaturę, gdy przez kilka dni jesteś w podróży służbowej.

SMARTHOME POTRAFI PRAWIE WSZYSTKO

SmartHome sprawia, że Twój dom jest bardziej inteligentny i cały czas się rozwija.

Dzięki intuicyjnej aplikacji możesz regulować indywidualny klimat w pomieszczeniach. Ale SmartHome może jeszcze więcej. Jest to całościowa koncepcja, obejmująca sterowanie zaopatrzeniem w energię i zużyciem również wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego i oświetlenia. Obejmuje elektronikę użytkową, monitoring, alarmy, automatyczne rolety, instalację grzewczą i wszystkie instalacje komunikacyjne.

Smarthome sprawi, że Twój telefon komórkowy będzie miał ogólną kontrolę nad Twoim domem. I zawsze wiedz, co dzieje się w domu.
Smarthome sprawi, że Twój telefon komórkowy będzie miał ogólną kontrolę nad Twoim domem. I zawsze wiedz, co dzieje się w domu.

Monitoruj swój dom przez całą dobę dzięki czujnikom, sensorom i kamerom. Możesz w dowolnym czasie obsługiwać całą elektronikę domową, urządzenia kuchenne i elektronikę użytkową. Poszczególne komponenty możesz łączyć w pełni indywidualnie. Odpowiednio do potrzeb możesz zaplanować lub zmienić poszczególne operacje. Twój SmartHome idealnie się do Ciebie dopasowuje.

KOSZTY - CZY SMARTHOME SIĘ OPŁACA?

Większy komfort, większe bezpieczeństwo i mniejsze koszty ogrzewania. SmartHome to oferta inteligentnych rozwiązań dla wielu obszarów.

Koszty systemu SmartHome są tak różne, jak różne są możliwości zastosowania. Jeżeli chcesz zdalnie sterować oraz monitorować ogrzewanie i wentylację, wystarczy bezpłatna aplikacja. Dzięki niej Twoje ogrzewanie będzie działać tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest potrzebne, dzięki czemu skutecznie obniżysz jego koszty.

Jeżeli kilka urządzeń technicznych ma być ze sobą skomunikowanych lub jeżeli chcesz planować złożone procesy, potrzebujesz odrębnego sterownika i nadajniki oraz odbiorniki, co znajduje odzwierciedlenie w kosztach. Urządzenia, które mogą być smart, jak np. żarówki LED z odbiornikiem, są często droższe od zwykłego oświetlenia. Dodatkowa technika przekłada się na cenę.

Często musisz wyposażyć swój dom lub mieszkanie w sterowniki, które powodują dodatkowe koszty. W przypadku systemu lamp potrzebny jest tak zwany most, żeby urządzenia mogły się ze sobą komunikować, a w przypadku ogrzewania wymagane są odpowiednie moduły interfejsu oraz jednostki obsługowe, aby Twoje ogrzewanie mogło pracować online. Dlatego przejście na SmartHome jest z początku nieco droższe. W dłuższej perspektywie czasu jednak wzrost efektywności i zwiększony komfort mieszkania sprawiają, że taka inwestycja się opłaca.

Smarthome ma wiele korzyści. I wiele możliwości. Mimo to trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Aby móc korzystać z systemu SmartHome, potrzebujesz smartfona lub tabletu z internetem oraz aplikacji do sterowania. Aby Twoje urządzenia potrafiły ze sobą „rozmawiać” potrzebujesz lokalnej centrali, która połączy wszystkie zintegrowane urządzenia. Dzięki sieci bezprzewodowej i specjalnym standardom radiowym często odbywa się to bezprzewodowo. Pamiętaj jednak, żeby centrala była kompatybilna z możliwie wieloma urządzaniami, co pozwoli Ci w każdej chwili bezproblemowo rozbudowywać swój inteligentny dom.

Tego, jak bardzo inteligentny może być twój dom, dowiesz się najszybciej podczas indywidualnej rozmowy z doradcą.