PL

NATIONAL EXHIBITION CENTER

Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Abu Dhabi National Exhibition Center jest jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych świata i jednym z największych na Bliskim Wschodzie. Firma WOLF wyposażyła je w wysoce wydają instalację solarną. Ponad 100 wystaw, konferencji, wydarzeń oraz wesel przyciąga do ADNEC każdego roku 1,8 milionów odwiedzających. Elastyczność pomieszczeń daje nieskończone możliwości organizacji różnych rodzajów pokazów i wydarzeń, a ofertę uzupełniają liczne sale konferencyjne oraz bankietowe. Powierzchnia widowiskowa liczy 73.000 m² podzielonych na 12 połączonych ze sobą hal, które mogą pomieścić 800 osób i zapewniają miejsca parkingowe dla 8450 samochodów.

Instalację solarną zamontowano na płaskim dachu dzięwięciokondygnacyjnego parkingu pięciogwiazdkowego hotelu Abu Dhabi National Exhibition Center. Składa się z 560 kolektorów solarnych o łącznej powierzchni absorpcji wynoszącej 1120 m2 i dostarcza moc przekraczającą 900 kW. W ramach magazynów energii na potrzeby godzin nocnych i bardzo rzadkich dni bezsłonecznych zainstalowano cztery poziome zasobniki buforowe, każdy o pojemności 20.000 litrów. Kolejne cztery zbiorniki ze stali szlachetnej, każdy o objętości 2.000 litrów, są przeznaczone do pokrycia szczytów obciążeń. System solarny jest wyposażony w automatyczny układ samoczyszczący i może być obsługiwany za pomocą urządzeń mobilnych oraz za pośrednictwem internetu.

Inne udane realizacje podobnego typu

  • Tour First

    Optymalny klimat w najwyższym budynku Francji dzięki 16 centralom klimatycznym firmy Wolf.

    Dowiedz się więcej

  • Basen kryty Kilchberg

    Optymalna regulacja wilgotności powietrza i ochrona konstrukcji budynku jednego z największych basenów dzięki firmie Wolf.

    Dowiedz się więcej