PL

Lotnisko Domodedovo

Moskwa, Rosja

50 central klimatyzacyjnych dba o optymalny klimat pomieszczeń.
Lotnisko Moskwa-Domodedowo to największy port lotniczy w rosyjskiej stolicy. Goszcząc co roku 35 milionów pasażerów jest jednym z największych międzynarodowych węzłów lotniczych w Europie. Podczas kompleksowej rozbudowy lotniska w roku 2012 prywatny operator postawił na zachodnie standardy i know-how firmy WOLF GmbH. Wymieniono wszystkie istniejące centrale klimatyzacyjne i zastąpiono je 50 nowoczesnymi centralami klimatyzacyjno-wentylacyjnymi firmy WOLF.

W kwestii techniki klimatyzacyjnej operator portu lotniczego wymagał w pierwszej kolejności bardzo dużej niezawodności urządzeń oraz bezpieczeństwa eksploatacji central w ramach całego cyklu rocznego. Zgodnie z wymaganiami mimo wahań temperatur w rosyjskiej stolicy sięgających od -40°C zimą do +40°C latem należało zapewnić komfortowy i równomierny klimat we wszystkich pomieszczeniach i we wszystkich obszarach portu lotniczego. Łącznie centrale klimatyzacyjne firmy WOLF odpowiadają za wymianę 600.000 metrów sześciennych powietrza nawiewanego i 500.000 metrów sześciennych powietrza wywiewanego w ciągu godziny.

Inne udane realizacje podobnego typu

  • Allianz Arena

    Dzięki nowoczesnemu systemowi klimatyzacji firmy Wolf w Allianz Arenie oszczędza się w skali roku 3.200 ton CO2.

  • Niemiecka kontrola ruchu lotniczego

    W tym wysoce wyspecjalizowanym miejscu pracy technika klimatyzacyjna firmy Wolf dba o optymalny klimat w pomieszczeniach.

    Dowiedz się wiecej