wolf

PROGRAMY WSPARCIA

Dowiedz się o jakie możliwości dofinansowania możesz się ubiegać

MOŻLIWOŚCI DOFINANSOWANIA

Decyzja o zainwestowaniu w pompę ciepła wiąże się z dużymi kosztami, które jednak w perspektywie długofalowej są bardzo korzystne. Przed Polską stoją cele ustawione w Europejskim programie Zielony Ład. Do 2030 roku Europa musi zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 55%, tak aby w 2050 roku mogła osiągnąć neutralność klimatyczną. Tak ambitny cel oznacza natychmiastową potrzebę działania w wielu sektorach branży ogrzewnictwa. W związku z tym, istnieje i jednocześnie pojawia się, wiele ofert dofinansowywania lub kredytu, na szczeblu państwowym, na zmianę sposobu ogrzewania w domach mieszkalnych. Technologia pomp ciepła jest uważana za najbardziej efektowną, ale programy dofinansowań obejmują szerokie spektrum systemów grzewczych.

Program wsparcia Czyste Powietrze

Rządowy program Czyste Powietrze wprowadza zmiany w zasadach przyznawania dofinansowań. Wprowadzony został 3 częściowy podział wysokości przyznawanych dofinansowań. Program przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dotowane działania w ramach programu mają na celu "dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy."[1]

W zależności od stopnia poziomu dofinansowania, maksymalne kwoty dofinansowania wynoszą 66 tyś, 99 tyś i 135 tysięcy.

Jeżeli masz wątpliwości, co do tego, czy system grzewczy, na który się zdecydujesz będzie spełniał wymogi programu, wejdź na stronę Zielonych Urządzeń i Materiałów aby wyszukać swoje urządzenie. Lista ZUM

Do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zapraszamy na stronę programu.

wolf
Serwisant robi notatki

Znajdź swojego instalatora

Skorzystaj z naszej mapy, aby znaleźć autoryzowanego instalatora/serwisanta Wolf z Twojej okolicy!

Ulga termomodernizacyjna

Dodatkowym wsparciem dla właścicieli budynków mieszkalnych, którzy przeprowadzili w swoim lokalu termomodernizację jest ulga podatkowa. Z ulgi można skorzystać nie tylko w przypadku wymiany kotła węglowego. 

Wysokośc ulgi "nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem."[2]

Więcej szczegółowych informacji na temat ulgi można znaleźć na rządowej stronie programu.

Z ulgi można finansować m.in.:

Ulepszenie systemu grzewczego, które zmniejsza zapotrzebowanie na energię

Ulepszenie systemu grzewczego, które zmniejszają straty energii 

Wymianę źródła energii na źródło odnawialne lub kogeneracyjne

Program wsparcia Moje Ciepło

Głównym celem nadchodzącego programu Moje Ciepło jest wsparcie finansowe zakupu i montażu pomp ciepła. Dedykowany będzie osobom fizycznym – właścicielom i współwłaścicielom nowych budynków mieszkalnych. Przyznanie dofinansowania będzie zależne od stanu technicznego budynku – wskaźnik Ep budynku nie może przekraczać określonych w programie wymogów.

Program zakłada do 30% dotacji od kosztów poniesionych za inwestycję, co sprawia, że maksymalnie można uzyskać 21 tyś. dofinansowania. Należy jednak pamiętać, że program Moje Ciepło można łączyć z programem Czyste Powietrze.

Zachęcamy do śledzenia informacji i zapoznaniem się ze szczegółami programu Moje Ciepło na stronach rządowych.

wolf

Program wsparcia Ciepłe Mieszkanie 

Ciepłe Mieszkanie to gminny program rządowy, w którym osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę piecy lub poprawy efektywności systemu grzewczego.

Program skierkowany jest "na przedsięwzięcia u beneficjentów końcowych dot. wymiany wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego na efektywne źródła ciepła lub podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku."[3]

Poziomy dofinansowanie różnią się w zależności od stopnia zanieczyszczenia danej gminy. Maksymalne kwoty dofinansowania zaczynają się od 17,5 tysięcy a sięgają do 39,9 tysięcy w gminach najbardzie zanieczyszczonych.

Położenie wiejskie Ogrzewanie gazowe

Pobierz dokumenty

Przejdź na stronę i pobierz niezbędne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o dotację.

Masz pytania?

Skorzystaj z naszej pomocy w zakresie doboru urządzeń!

  1. Urszula Oczkowicz – Inside Sales

Mail: u.oczkowicz@wolf-polska.pl

Tel: +48 532 794 526

 

Cześć!

Jak możemy Ci pomóc?