PL

Centrum Volvo Petersburg

Petersburg, Rosja

Firma Swed-Mobil jest od 1994 r. oficjalnym dealerem Volvo w rosyjskim Petersburgu. Zadaniem projektu było zapewnienie zasilania salonu samochodowego w prąd oraz ciepło, zarówno w halach sprzedażowych, jak i w warsztacie. Budynek to obiekt wielokondygnacyjny z miejscami postojowymi i łączną powierzchnią 16.000 m². Specyfika: niezależne zasilanie w prąd bez odprowadzania nadmiarowego prądu do sieci publicznej. Rozwiązanie: kogenerator firmy WOLF. Dzięki zastosowaniu kogeneracji zapewniono pewne, opłacane i niezawdne zasilanie elektryczne. W ten sposób w zakładzie niezależnie i wysoce efektywnie wytwarzany jest prąd, a powstające równocześnie ciepło jest wykorzystywane do celów grzewczych.

Zamontowano dwa moduły kogeneratorowe GTK-240 o mocy elektrycznej 237 kW i grzewczej 372 kW oraz moduł kogeneratorowy GTK-100M o mocy elektrycznej 100 kW i grzewczej 148 kW. Wszystkie jednostki mogą pracować równolegle do sieci w trybie wyspowym lub też w połączeniu z zasilaniem sieciowym. Wraz z montażem kogeneratora udało się uzyskać redukcję kosztów energii o ok. 30%. Okres amortyzacji inwestycji wynosi około trzy do czterech lat.

Inne udane realizacje podobnego typu

  • Zakłady energetyczne w Mainburgu

    Komunalne zakłady energetyczne w Mainburgu korzystają od czasu generalnego remontu z nowoczesnego kogeneratora firmy Wolf.

    Dowiedz się więcej

  • Centra logistyczne

    Jeden z największych międzynarodowych internetowych domów sprzedaży wysyłkowej wykorzystał przy renowacji swoich czterech lokalizacji technikę klimatyzacyjną firmy Wolf.

    Dowiedz się więcej