PL

Kreml

Moskwa, Rosja

Firma WOLF zapewnia klimatyzację na Kremlu, a dokładniej mówiąc w wybudowanym w roku 1961 Pałacu Kremlowskim, obecnie części budynku rządowego przy Placu Czerwonym. Obiekt ten był wcześniej wykorzystywany wyłącznie na potrzeby oficjalnych przyjęć komunistycznej partii dawnego Związku Radzieckiego. Obecnie w pałacu odbywają się przede wszystkim wydarzenia kulturalne, takie jak występy baletowe, opery i koncerty słynnych artystów. Wewnątrz Pałac Kremlowski składa się z 800 pomieszczeń, przy czym znaczną część powierzchni wewnętrznej zajmuje mogąca pomieścić do 6.000 osób hala główna ze sceną o powierzchni 450 m² na piętrze. Ponad salą koncertową mieści się dodatkowo hala przeznaczona na uroczystości, w której jednocześnie przebywać może aż do 4.500 osób. Pomieszczenia piwniczne pałacu, w których znajdują się garderoby i zaplecze służbowe, są rozłożone na kilku kondygnacjach, obejmujących łącznie 16 metrów wysokości. Technika klimatyzacyjna firmy WOLF zapewnia możliwie najlepszy klimat w całym kompleksie.

Zmodernizowana technika klimatyzacyjna: 92 elementów urządzeń, począwszy od serii KG 40 aż po typ KG 1000, zestawiono w cztery różne kombinacje sprzętowe, każda o strumieniu powietrza 110.000 m³/h. Każda z centrali posiada dwie nagrzewnice, chłodnice i płuczki oraz jednostki odpowiedzialne za powietrze zmieszane i przelotowe. Centrale firmy Wolf transportują 1,6 miliona metrów sześciennych powietrza na godzinę. Ze względu na to, że Pałac Kremlowski posiada kubaturę obejmującą około 250.000 metrów sześciennych, zużyte powietrze jest transportowane i wymieniane praktycznie sześciokrotnie w ciągu godziny. Nic dziwnego, że przy takich wymiarach potrzebna była również odpowiednia ilość pojazdów transportowych. Na 35 ciągnikach siodłowych urządzenia wyruszyły w liczącą 2.000 kilometrów podróż z Mainburga do Moskwy.

Inne udane realizacje podobnego typu

  • Lotnisko Domodedovo

    Centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne firmy Wolf na największym rosyjskim lotnisku. 50 nowoczesnych central klimatyzacyjnych dba o zrównoważony klimat pomieszczań

    Dowiedz się więcej

  • Stadion Narodowy w Warszawie

    System klimatyzacyjny firmy Wolf z centralami z serii KG-Top dba o dobrą atmosferę na stadionie.

    Dowiedz się więcej